anydesk-blog

AnyDesk ile Masaüstünüz Her Zaman Her Yerde Yanınızda!

Bazen evdeki bilgisayarımızda sabaha kadar çalışıp bir projeyi yetiştirmek isteriz. Bu tür projeleri yetiştirmek için elektrik, bir bilgisayar, gerekli programlar, internet bağlantısı ve bol miktarda kafein iyi olabilir. Yarın sabah o projeyi teslim etmezseniz, hayatın sonu gelmiş gibi yüzleri düşen insanlarla karşılaşacaksanız, gece tüm uykunuzdan feragat edip projeyi yetiştirmeyi tercih edebilirsiniz. Tabii uykudan feragat etmenin ve bu yorgunluğun sık sık karşılaşılan bir bedeli vardır. Unutkanlık!


Projeyi bitirmiş olmanın verdiği inanılmaz hazla sabah duşunuzu aldınız, son bir kahve daha hazırladınız ve pencerenizden süzülen gün doğumu ışıklarını izlediniz. Aklınızda bir sürü düşünce var ama en çok da bugün projeyi teslim edebilecek olmanın huzurunu hissediyorsunuz.
İşe vardınız, ceplerinizi karıştırdığınızda, USB belleğinizi kasanın üzerine taktığınız an bir fotoğraf gibi aklınızda belirdi. O da ne, belleğinizi işi bitince tekrar cebinize koyduğunuzla ilgili hiçbir fotoğraf karesi yok. İstanbul’da yaklaşık bir buçuk saatte vardığınız ofisten tekrar çıkarken yolda karşılaşacağınız proje bekleyen patronunuza kem küm etmeyi tercih edebilir ya da hemen bir uzaktan bağlantıyla evdeki bilgisayarınıza bağlanabilir ve orada kayıtlı projeyi bilgisayarınıza çekebilirsiniz.
Bunun için ihtiyacınız olan, evde açık ve internete bağlı olan bir bilgisayar ve o bilgisayarda kurulu AnyDesk Yazılımı.
Anydesk yazılımı, uzak masaüstüne bağlanabileceğiniz ve masaüstünüzü size yanınızda hissettirecek minik ve ergonomik bir yazılım.
Bedava versiyonunu test ettiğim yazılımda özellikle diğer uzak masaüstü programlarından çok daha akıcı bir masaüstü beni karşıladı. Dosya transferinin olmadığını fark edince ufak çaplı bir hayal kırıklığı yaşasam da dosyaları e-posta veya wetransfer.com gibi online dosya gönderme siteleriyle gönderebilecek olmam içimi rahatlattı.
Aynı zamanda apple ve android telefonlarınızdan da masaüstlerinize ulaşabiliyor olmanız büyük avantaj.
Kullanımı oldukça basit olan programın, hem eşinizin dostunuzun uzak bilgisayarına bağlanmanızı gerektirecek durumlarda hem de evinizdeki bilgisayarı yanınızda hissetmeyi arzuladığınız durumlar için bilgisayarınızda kurulu olmasını öneriyorum.
Kendi sitesinde de en hızlı uzaktan bağlantı programı olduğunu iddia etse de bunun internet hızına bağlı olarak değişkenlik göstereceğini aklınızda bulundurun.

Programın kendi işletim sisteminize uygun olan versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

“Windows bilgisayarımdan uzak MAC’e bağlantı kurduğumda, programın seçenekler menüsünde gördüklerim.”

One Response

Leave a Comment