teamviewer-blog

Teamviewer 13 ile IOS Ekranınızı Paylaşabilirsiniz!

Bu sektörde bir de Teamviewer vardır ki rakiplerinin hep “bir tık” önündedir. Uzaktan masaüstü bağlantı programı olarak oldukça başarılı olduğunu söylemek gerekir. Yaptığım testlerde akıcılığının Anydesk kadar olmadığını fark ettim ama ekstra özellikleriyle AnyDesk’i aratmıyor. Örneğin, “anında dosya transferi” seçeneği oldukça önemli. Aynı zamanda cep telefonu ekranından bile uzak bilgisayarı kolaylıkla yönetebiliyorsunuz.

Anydesk hakkındaki yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Teamviewer kurulum esnasında iki seçenek sunuyor. Burada ticari kullanımlar ücrete tâbi. Fakat bireysel kullanıcıların kullanabildikleri özellikler gayet yeterli.

Şöyle bir bakalım;

Özellikle 13. versiyonuyla beraber IOS Ekran paylaşımı seçeneği gelmiş bulunuyor. Bu çok önemli, çünkü bu özelliği ile şu anda alanında tek.

IOS telefonunuzun ekranını bir bilgisayar ekranıyla paylaşabiliyorsunuz. Böylece telefonunda sorun yaşayan bir arkadaşınızın IOS telefonuna bağlanarak onu yönlendirebiliyor ve sorunu çözebiliyorsunuz.

Bunun için ekran paylaşımı yapacak olan telefonun App Store’dan Teamviewer QuickSupport’u indirmesi gerekiyor. Telefona bağlanacak olan kişinin de güncel Teamviewer yazılımını kendi bilgisayarına indirmesi gerekiyor.

Yeni bir özellik olduğu için IOS ekran paylaşımını biraz detaylandıralım;

Yazılım adım adım ekran paylaşımı için neler yapmanız gerektiği konusunda sizi yönlendiriyor.

Şöyle ki,

Telefonda kurulum tamamlandıktan sonra, programı açtığınızda ID Gözüküyor. Bu ID’yi dilerseniz mesaj, whatsapp veya e-posta gibi yöntemlerle ekranınızı paylaşacağınız kişiye gönderebiliyorsunuz.

Bu ID’yi bilgsayardaki Teamviewer’a giriyorsunuz. Ancak paylaşımın başlaması için IOS telefonlarınızda yapmanız gereken bir iki ufak işlem var. Şöyle yapıyorsunuz;

  • Ayarlar’a geliyorsunuz.
  • Denetim Merkezi’ni açıyorsunuz.
  • Denetimleri Özelleştir’i açıyorsunuz.
  • Daha Fazla Denetim listesi altında yer alan Ekran Kaydı seçeneğinin yanındaki artı simgesine dokunuyorsunuz.

ID’yi bilgisayardaki Teamviewer’a girip bağlandığınızda

Kontrol Merkezini açarak Ekran Kayıt butonuna uzunca basılı tutuyorsunuz. Teamviewer’ı seçerek yayını başlat dediğinizde telefon ekranınızı bilgisayarınızda görür hale geliyorsunuz.

İşinize yarayacağını umarım 🙂

 

 

Leave a Comment