duolingo-logo-transparent3

Telefonunuzla İngilizce Öğrenmeye Bugün Başlayın!

Artık İngilizcenizi telefonunuzla ciddi anlamda geliştirebiliyorsunuz. Birçok sınav için özel programlarla beraber doğrudan İngilizce öğretmeye yönelik programlar da telefonlarımızda mevcut. Çok düşük maliyetlerle bilgiye bu kadar yakın olmak çağımızın en büyük şansı olsa gerek.

Peki, nereden başlayacaksınız?

İngilizcenizi geliştirmek için DUOLINGO uygulaması ile işe başlayabilirsiniz. Özellikle kademe kademe ilerleyiş ve sık sık tekrar, pratik açısından oldukça önemli.

DUOLINGO ile ilerleyişinizi takip edebilir, ara sınavlara katılabilir, yanlışınızı yorumları inceleyerek değerlendirebilir, yorumlarla bilgi almak için sorular sorabilir ve özellikle gramer anlamında güçlü bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

 

Yeni kelimeler öğrenmek ve bu kelimeleri aklınıza iyice yerleştirmek için MEMRISE uygulamasını deneyebilirsiniz. 

 

Google Play’de Best Of 2017 seçilmiş bir uygulama var: Knudge.me firmasına ait “İngilizce Öğrenin:Gelişmiş” uygulaması da incelemeye değer. Facebook veya Google+ ile oturum açabildiğiniz uygulamada kelime öğrenmeye yönelik easy, intermediate ve advanced olmak üzere kademelenmiş kurslar yer alıyor. Ayrıca 250 kadar deyimi de size öğretmek için bir alan var. Phrasal Verbs ve birbirine karıştırılan kelimeler için de hazırlanmış kurslar yine bu uygulamanın içinde. 

 

Tabii bunlarla beraber en önemli konu “konuşma”. Bunun içinse CAMBLY uygulaması ile ana dili İngilizce olan eğitmenlerden size özel planlanmış şekilde İngilizce eğitimi alabiliyorsunuz. Üstelik eğitmeninizle görüntülü görüşme yapabiliyor, 3 kişilik grup derslerine katılabiliyorsunuz. Programı daha önce denemediyseniz, ücretsiz deneme koduyla katılabilirsiniz. Barış Özcan’ın videosunda da detayları bulabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Kodu:
10 dakikalık ücretsiz deneme kodunuz: korkmakonus

 

 

Bu arada İngilizce ile ilgili telefonunuzdaki en büyük desteklerinizden biri de GOOGLE TRANSLATE olacaktır. Telefonunuzun kamerasını kullanarak tarattığınız alandaki çevirileri yapabilir, söylediğiniz kelimeyi 100’den fazla dile çevirebilir ya da doğrudan yazarak çeviriler yapabilirsiniz. Durmadan geliştirilen Translate, eskiye göre oldukça iyi çeviriler yapabiliyor.

 

Günümüzün hâlâ en önemli ihtiyaçlarından biri olan İngilizceyi öğrenmenizde size destek olabilecek programlardan bahsettim. Umarım işinize yarar.

 

Leave a Comment