bluemail_logo

Bluemail ile Telefonunuzda Tüm E-posta Hesaplarınıza Hakim Olun!

Uzun zamandır hem android hem de IOS telefonlarda keyifle kullandığım bir programdan bahsetmek istiyorum size: Bluemail.

Windows ve Mac için de henüz Beta sürümünde olan programın IOS ve Android versiyonları ise hem birbirine çok benzer hem de oldukça başarılı.

Özellikle hosting firmalarından alınan şirket e-postaları gibi kurulumu alengirli sayılabilecek e-postaları oldukça kolay tanıyor ve sadece e-posta adresi, parolayla kurulum yapabiliyorsunuz. 

Appstore’dan “Bluemail” aramasıyla ulaşabileceğiniz programda gelin birkaç adımda nasıl kurulum yapıldığını inceleyelim:

 

Appstore’da Bluemail araması

 

 

Programı indiriyoruz.

 

Programın simgesine dokunduğumuzda “Hesap Türü”nü seçeceğimiz ekran bizi karşılıyor. Bu ekranda hangi hesap türünü kullanıyorsak onu seçiyoruz.

Hesap Türünüzü bu ekrandan seçebilirsiniz.

 

Eğer bir Gmail hesabıysa Gmaili veya yahoo uzantılı bir e-posta kullanıyorsak Yahoo’yu seçiyoruz. Eğer bir şirket e-postamız varsa ve bu e-posta hesabı “Exchange” değilse “Other Mail” Seçeneğini seçerek devam ediyoruz.

 

Gmail, Outlook ve Yahoo’da bir dış sayfaya yönlendirerek doğrudan oturum açıp kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Diğer hesap türlerinde ise gerekli bilgileri girebileceğiniz bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz ve oturum açmak için sizden istenen bilgileri girerek hızlıca oturum açabiliyorsunuz.

Sadece kişilerinizden gelen veya tüm e-postalar şeklinde süzebildiğiniz gibi e-postalarınız arasında arama da yapabiliyorsunuz. Sol taraftaki menüde daha önce tarayıcı üzerinden oluşturduğunuz klasörlerinizi de olduğu gibi görebilirsiniz. Yine alt butonlar arasından ulaşabileceğiniz “görevler/tasks” da oldukça kullanışlı.

Birkaç hesap eklemek için sağ üst köşede bulunan 3 nokta menüsüne göz atabilirsiniz.

Denemek isterseniz beta versiyonlarını da buradan bilgisayarlarınıza indirilebilirsiniz.

Ayrıca android versiyonuna buradan,

IOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

 

Mutlu günler. 

 

                                                                    

Leave a Comment